1990/1991

Zespół Stali po awansie na trzeci poziom rozgrywek w Polsce został wzmocniony m.in. powracającymi ze stalowowolskiej imienniczki (II liga) wychowankami (Zygmunt Tworek i Janusz Wydra) i młodymi talentami z bardziej utytułowanych klubów regionu (Jarosław Pacoń  ze Stali Stalowa Wola i Sławomir Walski z Siarki Tarnobrzeg). Beniaminek klasy Makroregionalnej (województwa: tarnobrzeskie, kieleckie, radomskie, lubelskie, zamojskie, chełmskie i bialskopodlaskie) po początkowej "tremie" poradził sobie nadspodziewanie dobrze zajmując na koniec sezonu czwarte miejsce. A gdyby nie dramatyczny kwiecień 1991 (zdobyty jeden punkt i nie strzelona żadna bramka w czterech meczach) to kibice mogliby mieć nadzieję na drugi z rzędu awans - po reformie rozgrywek do gry w barażach o II-ligę zabrakło 1 punktu. 
Za to drugi rok z rzędu udało się klubowi zdobyć Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W tym samym sezonie do klasy okręgowej awansowały rezerwy Stali. Uwieńczeniem udanego sezonu był rozegrany z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia klubu mecz z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski - Wisłą Kraków.

trener:  Krzysztof Szela 

BRAMKARZE: Rafał Bosak, Piotr Bożyk, Janusz Gierach
OBROŃCY: Zbigniew Ciejka, Marek Kaczyński, Wojciech Maślach, Jarosław Pacoń, Artur Rędzi, Dariusz Sagan, Janusz Stawiarz, Bogusław Waliszewski

POMOCNICY I NAPASTNICY: Janusz Antończyk, Sławomir Grębowiec, Bogusław Kapała, Tadeusz Korczak, Mirosław Radłowski, Mariusz Radzimowski, Andrzej Rutyna, Jacek Słowik, Andrzej Stajniak, Zygmunt Tworek, Sławomir Walski, Janusz Wydra, Mariusz Złotek

Przybyli: Rafał Bosak (juniorzy), Marek Kaczyński (juniorzy), Wojciech Maślach (?), Jarosław Pacoń (Stal Stalowa Wola), Mariusz Radzimowski (juniorzy), Artur Rędzi (juniorzy), Zygmunt Tworek (Stal Stalowa Wola), Sławomir Walski (Siarka Tbg), Janusz Wydra (Stal Stalowa Wola)
Ubyli: Grzegorz Fietko (rezerwy), Ryszard Kluz (?), Marian Ludwik (rezerwy)

Zgrupowanie w Andrychowie.
Sparingi: Siarka 1-2 (Waliszewski), Siarka II 2-2 (Stawiarz, Stajniak), Stal Stalowa Wola 0-5, Wisłoka Dębica 2-1 (Radłowski, Walski), Stal Sanok 2-2 (Walski, Stawiarz), Beskid Andrychów 1-1 (Waliszewski), Unia Oświęcim 4-1 (Stajniak -2, Rutyna, Walski), Stal II St. Wola 3-1 (Stawiarz - 2, Radłowski). 

Andrzej Hara (wiceprezes): Kiedy awansowaliśmy do klasy makroregionalnej nie planowaliśmy aż tak dużych sukcesów. Liczyliśmy, że wywalczenie pozycji gwarantującej pozostanie w tej klasie na przyszły rok, leży w naszych możliwościach. Kiedy jednak zespół wzmocnili , wracaj ąc do "swojego gniazda" najpierw Janusz Wydra a następnie Zygmunt Tworek, okazało się, że jesteśmy w stanie powalczyć o czołową lokatę. Dzisiaj nie ukrywamy już, że naszym zamiarem jest wywalczenie pierwszej lokaty i awans do II ligi. Byłby to sukces raczej niespotykany. W końcu Gorzyce to mała miejscowość a właściwie wieś. (...) Nie ma tutaj kina, domu kultury z prawdziwego zdarzenia i sport jest jedyną rozrywką. Nic więc dziwnego, że we wszystkich grupach szkoleniowych w klubie uczestniczy ponad 300 młodych ludzi. (...) Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wiele zależy od naszego sponsora - WSK Gorzyce. Obecnie załoga, rada pracownicza i dyrekcja wspierają nas. Jeśli w dalszym ciągu będziemy odnosić sukcesy , to stosunek do klubu niewątpliwie nie ulegnie zmianie. Mierzymy wysoko ale szanse są spore.
Krzysztof Ignaczak (wiceprezes): Jesteśmy (...) realistami. Z wszystkich zespołów klasy Makroregionalnej mamy bodaj najskromniejsze warunki materialne. Oczywiście nie martwimy się o minimum finansowe, które zabezpiecza nam nasz sponsor, czyli WSK w Gorzycach, ale jest to w porównaniu z możliwościami innych klubów naprawdę niewiele. Rzeczywiście rywale będą groźni , a śmiem twierdzić, że makroregion lubelski jest mocniejszy niż np. małopolski, gdzie początkowo "przymierzaliśmy" się grać. Naszym celem jest zajęcie w rozgrywkach 8-10 miejsce. Każde wyższe będzie miłą niespodzianką.

BRAMKARZE: Rafał Bosak, Piotr Bożyk, Janusz Gierach
OBROŃCY: Zbigniew Ciejka, Marek Kaczyński, Jarosław Pacoń, Janusz Stawiarz, Bogusław Waliszewski
POMOCNICY I NAPASTNICY: Janusz Antończyk, Bogusław Kapała, Tadeusz Korczak, Dariusz Krasoń, Marian Ludwik, Mirosław Radłowski, Andrzej Rutyna, Janusz Sroczyński, Andrzej Stajniak, Zygmunt Tworek, Sławomir Walski, Janusz Wydra Mariusz Złotek

Przybyli: Dariusz Krasoń (Stal Stalowa Wola), Janusz Sroczyński (powrót z wojska)
Ubyli: Sławomir Grębowiec (wojsko), Wojciech Maślach (?), Mariusz Radzimowski (rezerwy), Artur Rędzi (rezerwy), Dariusz Sagan (?), Jacek Słowik (?)

Zgrupowania w Zakopanym i Międzybrodziu.
Sparingi: Stal Stalowa Wola 0-1, BKS Bielsko-Biała 8-0 (5 x Tworek, Rutyna, Wydra, Waliszewski), Górnik Knurów 0-3, Unia Tarnów 0-2, Korona Kielce 1-0 (Korczak), Resovia II Rzeszów 2-1 (Stajniak, Kapała), Iglopol II Dębica 4-3 (2 x Ciejka, Kapała, Walski), Górnik Pszów 1-1 (Radłowski).

Krzysztof Szela (trener): W pierwszych dwóch meczach jeszcze jesienią zapłaciliśmy "frycowe" tracąc punkty i 4 bramki - połowę z tego, co w ogóle straciliśmy w dotychczasowych meczach. Na wiosnę jakby sytuacja się odwróciła, po dwóch pierwszych kolejkach zdobyliśmy 3 pkt., nie tracąc gola i "złapaliśmy" dość bliski kontakt z czołówką. Nie planujemy awansu, ale zamierzamy walczyć o jak najwyższą lokatę. (...) Wbrew statystyce nie murujemy własnej bramki. Jako trener staram się dostosować sposób gry do umiejętności i mentalności piłkarzy. W zespole występuje trzech klasycznych napastników a obrona polega na ruchliwości i aktywności - zwłaszcza w grze bez piłki.. Wymaga to oczywiście bardzo dobrej kondycji, zwłaszcza, że większość rywali to drużyny lepiej wyszkolone technicznie, wielu zawodników grało w I i II lidze.

Tabela na koniec sezonu

Strzelcy bramek