1  :  1 *

Bramki: Michalski (28) - Tworek (7 - karny)

Sędzia Mazurek z Lublina.

Relacja "Słowa Ludu":
Dość szybko gospodarze stracili bramkę. Niefortunna interwencja Kęski zakończyła się rzutem karnym dla gości. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Tworek. Piłkarze Prochu nie speszyli się niepowodzeniem. Teraz oni inicjowali szybkie ataki poparte strzałami, niestety, nie zawsze celnymi. W 28 min. Sławomir Michalski przyjął piłkę z tzw. kozła i z 25 metrów, z całą siłą posłał ją w kierunku bramki przeciwnika. Golkiperowi Stali nie pozostało nic innego jak wyjąć ją z siatki.

* - wynik meczu początkowo zweryfikowany jako walkower dla Stali za brak dwóch młodzieżowców w zespole Prochu, po odwołaniu przywrócono rezultat z boiska

4 kolejka, 29 sierpnia 1993, godz. 17.00, Gorzyce

STAL - Spółdzielca Morszków

2  :  0

Bramki: Bzdyra (14), Tworek (27 - karny)

5 kolejka, 5 września 1993, godz. 16.00, Kielce

Korona Kielce - STAL

2  :  1

Bramki: Parzyszek (27), Sulite (90) - Stawiarz (89)

Korona: Fortecki - Lasek, Gawlik, Nocoń, Ruszkowski - Fendrych, Muszyński (46 - Michalec, 78 - Wicha), Włosowicz - Parzyszek, Pastuszka, Sulite.
STAL: Bożyk - Tarkowski, Waliszewski, Stawiarz, Radłowski - Garbacki (60 - Nowak), Bzdyra, Korczak (62 - Grębowiec), Walski - Tworek, Wydra.

Sędzia Rogala z Radomia, żółte kartki: Muszyński i Sulite, widzów 400.

Relacja dziennika sportowego "
Tempo":
Do 80 minuty mecz był beznadziejny. Wiele zagrań wzbudzało na trybunach salwy śmiechu. W 89 min. goście po rzucie rożnym zdołali wyrównać. O tym, że trzeba grać do końca przypomniał im Sulite pięknym strzałem z 11 metrów.

6 kolejka, 12 września 1993, godz. 16.00, Gorzyce

STAL - Granat Skarżysko Kam.

0  :  0

Skarżyscy piłkarze znów stracili punkt w pojedynku, który powinni byli rozstrzygnąć na swoją korzyść. Podopieczni trenera Piotra Kuszłyka mieli sporą przewagę, jednak ich strzały nie znalazły drogi do siatki Gorzyc. Gospodarze natomiast z głębokiej defensywy wyprowadzali groźne kontry, lecz zawsze na posterunku był Miernik w bramce Granatu.

7 kolejka, 19 września 1993, godz. 17.00, Siedlce

Pogoń Siedlce - STAL

1  :  1

Bramki: Wiśniewski (20) - Radłowski (87)

Bramki: Łodej (20 i 47) - Złotek (65)

Bucovia: Sroka - D. Marcisz, Drogosz, Wilk, S. Malaga - Pawlik (76 - Patyński), Łodej, Bąk, Staniec - Ślusarczyk, A. Marcisz (83 - Kozłowski).

STAL: Bożyk - Tarkowski, Waliszewski, Korczak (85 - Stawiarz), Radłowski - Kapała (64 - Walski), Garbacki, Bzdyra, Złotek - Grębowiec, Wydra.

Sędzia Rożeń z Chełma, żółte kartki Drogosz i Bąk, widzów 250.

Relacja dziennika sportowego
"Tempo":
W pierwszych minutach przewagę posiadali goście i byli bliscy zdobycia prowadzenia, jednak piłka po strzale głową Złotka trafiła w poprzeczkę. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, a efektem tego był gol zdobyty przez Łodeja. Szansę na pokonanie Bożyka mieli jeszcze Bąk i Staniec. Po przerwie nadal atakowali miejscowi, lecz gdy Łodej zdobył drugiego gola, poczuli się zbyt pewnie. Złotek po szybkim kontrataku strzelił kontaktowego gola i piłkarze z Bukowej musieli do ostatniej minuty bronić zwycięstwa.

11 kolejka, 17 października 1993, godz. 17.00, Gorzyce

STAL - Broń Radom

3  :  2

Bramki: Wydra (13, 68), Bzdyra (71) - Kowal (66), Niewiadomski (86)

Sędzia Banasiewicz z Lublina, żółte kartki Kowal, Kolanek, Bilski - Radłowski, Kapała, Złotek, czerwona kartka Bilski.

Relacja "Słowa Ludu":
Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu, co miało spory wpływ na poczynana piłkarzy obu zespołów. Na grząskim boisku często dochodziło do niebezpiecznych starć i sędzia kilka razy musiał sięgać po żółte, a także czerwoną kartkę. (...) Do grząskiej murawy lepiej przystosowali się w pierwszych minutach gospodarze, którzy lekką przewagę w tym czasie udokumentowali zdobyciem gola w 13 min. Później gra była wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się stworzyć groźniejszej sytuacji pod bramką rywali. Dopiero w 66 min. Tomasz Kowal w zamieszaniu podbramkowym kopnął piłkę do siatki i wyrównał na 1:1. Radomianie nie cieszyli się zbyt długo remisem. W 68 min. Wydra wykorzystał złe ustawienie Roberta Grabowskiego i z około 16 metrów przelobował bramkarza Broni. W chwilę później gospodarze podwyższyli wynik spotkania, a stało się to po rzucie wolnym wykonywanym z narożnika pola karnego. Mocny strzał Bzdyry znalazł drogę do bramki. Radomianie zrewanżowali się tylko golem Niewiadomskiego i mecz zakończył się zwycięstwem stalowców.

12 kolejka, 24 października 1993, godz. 13.00, Ostrowiec Świętokrzyski

KSZO Ostrowiec Św. - STAL

2  :  1

Bramki: Lasocki (62), Pietrzyk (71) - Bzdyra (22)

Relacja
"Słowa Ludu":
Pierwsza połowa nie zapowiadała sukcesu gospodarzy. W 22 minucie po wyraźnym będzie Styczyńskiego Bzdyra zdobył prowadzenie dla gości. Wkrótce potem mogło być już praktycznie "po meczu" gdyż najpierw Otręba wybił piłkę z lini bramkowej, zaś kilkadziesiąt sekund później Korczak spudłował w doskonalej sytuacji. Po przerwie obraz gry się zmienił. Piłkarze KSZO zagrali bardziej zdecydowanie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Lasocki, a następnie Pietrzyk pokonali bramkarza gości pieczętując zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Trzeba jednak przyznać, że tuż przed końcem tylko przytomna interwencja Styczyńskiego uchroniła (KSZO) od straty wyrównującego gola.